O nas

O laboratorium

MLD Laboratorium powstało 1 kwietnia 2003 w miejsce restrukturyzowanej jednostce terenowego ZOZu. Od początku mieści się przy ulicy Słonimskiej 15/1. Jest to budynek, w którym od wielu lat związana jest z medycyną - mieszczą się tu liczne zakłady opieki zdrowotnej.

W 2004 roku laboratorium zostało zinformatyzowane jako pierwsze w Białymstoku. Został zakupiony i wdrożony wiodący laboratoryjny system informatyczny. Usprawniło to pracę i podniosło komfort pacjentów. Od początku działalności laboratorium stara się być na bieżąco z wszelkimi nowościami z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. W roku 2005 został przeprowadzony kapitalny remont pomieszczeń, co zaowocowało podniesieniem komfortu i jakości pracy zarówno pacjentom jak i dla personelu. Laboratorium od początku istnienia korzysta z analizatorów wiodących światowych producentów, m.in. Siemens, Horiba, Olympus, bioMérieux. Dzięki ciągłej współpracy z tymi firmami personel jest regularnie szkolony a sprzęt podlega regularnym przeglądom i nadzorowi.

Od początku istnienia kierownikiem laboratorium jest Pan Prof. Dr hab. Krzysztof Stanisław Zwierz – wieloletni pracownik akademii medycznej. W laboratorium pracuje doświadczony zespół diagnostów. Dwie osoby są w trakcie specjalizacji, uczestniczą w kursach i stażach laboratoryjnych. W 2011 roku ponownie został zakupiony najnowszy system informatyczny firmy ATD Software, który zgodnie z najnowszymi wymaganiami pozwolił na rozszerzenie i polepszenie jakości usług.

Jesteśmy partnerem wielu przychodni zarówno specjalistycznych jak i lekarza rodzinnego. Z naszych usług korzystają również pacjenci indywidualni.